Ingången till hotellet var på en tråkig baksida, men praktiskt då hotellets egen parkering låg precis där.
Hotellet har ingen hiss! Men vi fick hjälp med våra tunga väskor till andra våningen.
Rummet var verkligen inte lyxigt, men hade det vi behövde trots att det var ganska litet.
Frukosten var bra, väldigt basic, men innehöll det man kan ställa krav på. Ingick i hotellrummet trots att det står på beskrivningen att man kan köpa till detta.
Läget var perfekt, alldeles nedanför det stora klostret, och på andra sidan av byggnaden låg det vackra lilla torget med inte mindre än tre trevliga restauranger.
Full poäng i vänlighet när vi skulle åka: jag hade glömt ett klädesplagg på rummet, och när vi efter besöket på klostret kom tillbaka för att ta vår bil på hotellets parkering satt det en liten lapp på bilen att jag hade glömt kvar något på rummet. Innan vi hann gå in på hotellet igen kom en av personalen utspringande med ett stort leende med mitt plagg!
Slutsats av detta hotell: perfekt läge, vänlighet, men långt ifrån ”hotellyx”- och därmed billigt.