Vi bodde tre systrar i ett rum (521) med ett litet extrarum . Extrarummet var fint men dragigt. En nackdel att vakna när nån går på toa på natten, då lampan där lyser upp lilla rummet via fönstren emellan.
För sent, receptionen stänger 17, såg jag att jag inte hade fått handdukar (och extra kudde som systrarna). När vi kom tackade vi nej till städning, men beställde det dag 2.
Fredag morgon/dag 2, sa jag till i receptionen på morgonen, om kudde och brist på handdukar. Kudde kunde bli besvärligt, enl receptionisten, då man hade ont om kuddar... Min syster beställde daglig städning av rummen strax innan. På eftermiddagen påminde jag receptionen om handdukar/kudde till mitt rum och receptionisten lämnade detta. När vi kom tillbaka på kvällen var det inte städat.
Lördag morgon/dag 3, påminde vi om städning och gick ut. = dubbelsängen var halvbäddad, täckena stoppade lite slarvigt under madrasserna, kuddar och lakan låg som när vi gick ut. Mitt lilla rum städades/bäddades inte på hela uppehållet.
Innan vi åkte igår/dag 4, tittade vi under dubbelsängen: fullt med stora dammtussar och hårstrån, länge sen nån städade där. Bildbevis finns. OK under sängen i lilla rummet.
Tyvärr svårt med alla trappor, hiss hade varit bra, men kanske svårt att installera i det gamla huset.
Frukostpersonalen var fantastisk och frukosten god! Fint att kunna använda terrassen under tak på kvällarna. Så synd att städningen skulle dra ned betyget.