Tyvärr otroligt besviken. Man kan tro att jag bokat det absolut billigaste rummet, men så var det absolut inte. Nedgånget rum med heltäckningsmatta och alldeles för litet handfat i badrummet, enbart en kombinerad duschtvål och schampo i duschen.
Tv tappade wifi hela tiden så det gick inte att titta på något.
Frukosten var inget att hurra över, lät bli att gå dit dag två då det var dåligt utbud tex en sort bröd att skiva som var vitt bröd men ingen brödrost, ingen marmelad. En sort små frallor som var stenhårda. Fil och yoghurt med müsli, men ingen sylt. Dåligt med frukt. Gurkan var som frysskadad. Ingen tekopp, utan bara kaffekoppar.
Restaurangen för middag var ok men svårt att få tag i personal och fick inte nån fråga om dessert eller kaffe på maten, det var nog minst en halvtimme efter att vi tömt våra tallrikar som de till slut noterade att vi sökt kontakt med dem för att betala.
Lobbybaren var fin och kunde göra goda drinkar. Trevligt folk i receptionen.
Smidigt att vara så nära annexet/Globen.
Kommer endast boka igen bara om det är en konsert och jag behöver bo nära. Inte mer än en natt.